Bródy Sándor Könyvtár 2018. évi júliusi hírlevele

Kedves Olvasónk!

Emlékezzünk együtt az életének 90. évében elhunyt Kossuth-díjas költőre, a nemzet művészére: Kányádi Sándorra.

Kányádi Sándor: Valaki jár a fák hegyén

valaki jár a fák hegyén
ki gyújtja s oltja csillagod
csak az nem fél kit a remény
már végképp magára hagyott

én félek még reménykedem
ez a megtartó irgalom
a gondviselő félelem
kísért eddigi utamon

vajon amikor zuhanok
meggyújt-e akkor még az én
tüzemnél egy új csillagot

vagy engem is egyetlenegy
sötétlő maggá összenyom
s nem villantja föl lelkemet
egy megszülető csillagon

mondják úr minden porszemen
mondják hogy maga a remény
mondják maga a félelem

Nézzen be a Petőfi Irodalmi Múzeum Kányádi Sándorról szóló oldalára

NYITVATARTÁS

Részlegeink nyári nyitvatartásáról ezen a linken tájékozódhatnak
A Központi könyvtár és Zenei és Idegen Nyelvi Gyűjtemény zárvatartásának időszakában naponta 10–16 óráig internet szolgáltatásunk folyamatosan működik a Digitális Esélyegyenlőség Teremben. A visszahozott dokumentumok a földszinti galériában leadhatók, a napilapok és a friss folyóiratok ugyanitt állnak olvasóink rendelkezésére.

PROGRAMOK

2018. június 29 - 2018. július 23.
Központi Könyvtár, Galéria  (Kossuth L. u. 16.)
"DSIDA JENŐ, AZ ANGYALI  KÖLTŐ" - Kiállítás
Megtekinthető a könyvtár nyitvatartási idejében.

2018. július 5., csütörtök 11.00
Helyszín: Eger MJV Polgármesteri Hivatala, Rendezvényterem
KIRÁLY RÓBERT SZOBRÁSZMŰVÉSZ kötetének bemutatója►

SZOLGÁLTATÁS

STRANDKÖNYVTÁR
Ne csak csobbanjon, olvasson!

A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár várja látogatóit 2017. június 16-tól augusztus 31-ig az Egri Termál- és Strandfürdő területén működő Strandkönyvtárában!
A részlegbe való beiratkozás ingyenes.
A strandkönyvtár naponta friss olvasnivalóval várja a kikapcsolódni vágyó látogatókat, itt minden hagyományos könyvtári szolgáltatásunk elérhető.
Mivel a Strandfürdő a város központjában helyezkedik el, a könyvtár jövet-menet útba esik, ideális közösségi találkozóhelyként is szolgál.  Az ide látogató turisták számára közhasznú szolgáltatásokat is nyújtunk: információkat a városról, a környező településekről, látnivalókról, programokról.

A könyvtár szolgáltatásai:
- magyar és idegen nyelvű könyvek kölcsönzése
- magyar és idegen nyelvű folyóiratok helyben használata
- ingyenes internethasználat
- tájékoztatás, információ

Nyitvatartás: Hétfő-Szombat: 10.00 - 18.00, Vasárnap: 10.00 - 16.00

PARKKÖNYVTÁR
Lapozgass a fák alatt!

A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár várja a szabadban is az olvasni vágyó gyerekeket, felnőtteket. Jó idő esetén augusztus 3-ig minden hétköznap délelőtt 10.00 és 12.00 óra között találhatnak meg bennünket az érsekkerti játszótéren, ahol az olvasnivalók mellett kölcsönzési és beiratkozási lehetőséget is biztosítunk.
Keresd a piros napernyőt és a pöttyös triciklit!

PLÁZAKÖNYVTÁR
A Plázába mentem, keress a könyvtárban!

A Bródy Sándor Könyvtár várja az érdeklődőket az ország első Plázakönyvtárában is, az Agria Parkban, ahol elérhető valamennyi hagyományos könyvtári szolgáltatás.
Az ide látogató turisták számára közhasznú szolgáltatásokat is nyújt a könyvtár: információkat a városról, a környező településekről, látnivalókról, programokról.

Nyitvatartás: Péntek-szombat: 10-18, Vasárnap: 10-16

E-KÖNYVET? - A KÖNYVTÁRBÓL!
Idegen nyelvű e-könyveket ajánljuk minden kedves olvasónknak, aki kikapcsolódásra vágyik vagy bővíteni szeretné szókincsét.
A szolgáltatás ezen linken elérhető

Hírlevelünk célja, hogy Kedves Olvasóinkat rendszeresen tájékoztassuk könyvtárunk programjairól, újdonságairól, akcióiról.Visszajelzését, javaslatait szívesen vesszük az info@brody.ii.hu címen!
Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár 3300 Eger, Kossuth Lajos utca 16.
Tel.: 36/516-632, 36/516-633

Hírlevél - Bródy: