2018. augusztusi hírlevél

Kedves Olvasónk!

Kányádi Sándor Kánikula című verse után megtalálhatja augusztusi hónapra szóló kínálatunkat.

"Kutyameleg, kánikula,
nyelvét kiveti a kutya,
budákol, a tűző, heves
nap elől árnyékot keres.

De alighogy hűvösre lel
s leheverne, költözni kell:
falja az árnyékot a nap,
s az ebbe is beleharap.

Pillognak a récék, libák,
nem csinálnak most galibát;
kiapadt a kicsi patak,
mint a cérna, kettészakadt.

Itt-ott ha még van is, ami
víznek mondható valami,
odamennek a bivalyok,
s kimártják a kis patakot.

Egyedül egy árva csacsi
hangját lehet csak hallani,
megereszt egy bátor iá-t,
esőért az égre kiált."

Ú
JDONSÁGAINKBÓL

Könyv- és CD újdonságok a Zenei és Idegen nyelvi gyűjteményben
David Michie: A dalai láma macskája

JAINK
Központi Könyvtár, Galéria  (Kossuth L. u. 16.)

2018. július 30 – 2018. augusztus 19.
MANDALAVARÁZS - Demeter Tünde selyemfestő kiállítása
A kiállítás megtekinthető a könyvtár nyitvatartási idejében: minden hétköznap 8-16 óra között.

2018. augusztus 21 – 2018. szeptember 08.
AFRIKA.  AZ EMBEREK KONTINENSE - fotókiállítás Ryszard Kapuściński Afrikában készült fényképeiből.
A kiállítás megtekinthető a könyvtár nyitvatartási idejében.

SZOLGÁLTATÁS
AINK

NYÁRI NYITVATARTÁS
A Központi könyvtár és Zenei és idegen nyelvi gyűjtemény zárva tartásának időszakában naponta 10–16 óráig internetszolgáltatás működik a Digitális Esélyegyenlőség Teremben. A visszahozott dokumentumok a földszinti Galériában leadhatók, a napilapok és a friss folyóiratok ugyanitt olvasóink rendelkezésére állnak.

STRANDKÖNYVTÁR
Ne csak csobbanjon, olvasson!

A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár várja látogatóit 2017. június 16-tól augusztus 31-ig az Egri Termál- és Strandfürdő területén működő Strandkönyvtárában!
A részlegbe való beiratkozás ingyenes.
A strandkönyvtár naponta friss olvasnivalóval várja a kikapcsolódni vágyó látogatókat, itt minden hagyományos könyvtári szolgáltatásunk elérhető.
Mivel a Strandfürdő a város központjában helyezkedik el, a könyvtár jövet-menet útba esik, ideális közösségi találkozóhelyként is szolgál.  Az ide látogató turisták számára közhasznú szolgáltatásokat is nyújtunk: információkat a városról, a környező településekről, látnivalókról, programokról.
 A könyvtár szolgáltatásai:
- magyar és idegen nyelvű könyvek kölcsönzése
- magyar és idegen nyelvű folyóiratok helyben használata
- ingyenes internethasználat
- tájékoztatás, információ
 Nyitvatartás: Hétfő-Szombat: 10.00 - 18.00, Vasárnap: 10.00 - 16.00

PLÁZAKÖNYVTÁR
A Plázába mentem, keress a könyvtárban!

A Bródy Sándor Könyvtár várja az érdeklődőket az ország első Plázakönyvtárában is, az Agria Parkban, ahol elérhető valamennyi hagyományos könyvtári szolgáltatás.
Az ide látogató turisták számára közhasznú szolgáltatásokat is nyújt a könyvtár: információkat a városról, a környező településekről, látnivalókról, programokról.
Nyitvatartás: Péntek-szombat: 10-18, Vasárnap: 10-16

E-KÖNYVET? - A KÖNYVTÁRBÓL!
Idegen nyelvű e-könyveket ajánljuk minden kedves olvasónknak, aki kikapcsolódásra vágyik vagy bővíteni szeretné szókincsét.
A szolgáltatás ezen linken elérhető

Hírlevelünk célja, hogy Kedves Olvasóinkat rendszeresen tájékoztassuk könyvtárunk programjairól, újdonságairól, akcióiról.
Visszajelzését, javaslatait szívesen vesszük az info@brody.ii.hucímen!
Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár 3300 Eger, Kossuth Lajos utca 16.
Tel.: 36/516-632, 36/516-633

Hírlevél - Bródy: