Tittel Kinga – A Duna kincsei

Mesélő zsebkönyvek sorozat

Ifjúsági ismeretterjesztő

Már hetedik éve osztja ki a HUBBY – Magyar Gyerekkönyv Fórum az Év Gyerekkönyve Díjat. Idén már hét kategóriában ítélte oda az elismerést a független szakmai zsűri.

Idén az "év ismeretterjesztő könyve" díjat ez a könyv kapta meg!

Tudtad, hogy akár hajóval is közlekedhetnénk a 4-6-os villamos vonalán? Szerinted hol mérik meg a Duna vízszintjét? Milyen kincsek találhatók a Duna mélyén? Mit nevezünk Budapest kacsájának? És tudtad, a város tengeri kikötő?

Ha szeretnél többet is megtudni a Dunáról, ha érdekel a magyarországi hajózás története, vagy az elfeledett dunai szakmák, illetve minden, ami Európa leghosszabb folyójával kapcsolatos, ez a könyv épp Neked szól!

A Mesélő Budapest zsebkönyv-sorozatának második része csodálatos körutazásra invitál: megmártózhatunk a régmúlt Duna-fürdőkben, kileshetjük a dunai aranyászok titkát, végül megpihenhetünk egy Buchwald-székben a csodálatos szőke – ám Strauss óta kék – Duna partján, hogy előkapjuk a zsebünkből A Duna kincseit, és onnan folytassuk egyedülálló felfedezőutunkat!

Részletes könyvajánló:

A szerző könyvtárunkban megtalálható kötetei:

Kilátók és miniszobrok (2021)
A Várnegyed titkai (2019)
Mesélő Budapest (2016)